hikmet-tugsuz-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac-burcu-nedir
Adı Soyadı Hikmet Tuğsuz
Yaşı 33 (16.11.1986)
Boyu 1.93 m
Kilosu 98 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu Akrep
Doğum Yeri Antalya

Biyografisi

Survivor 2019‘da Türk takımının yarışmacılarından olan Hikmet Tuğsuz kimdir? Survivor hayranları programın dikkat çeken yarışmacılarından olan Hikmet Tuğsuz hakkında araştırmalar yapıyor. Survivor yarışmacısı Hikmet Tuğsuz kimdir, nereli, kaç yaşında, boyu, kilosu, ne iş yapıyor gibi soruların cevabı

Hikmet Tuğsuz, 1987 yılında Antalya’nın Akseki ilçesine bağlı Bademli kasabasında doğdu. Eğitimini Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda tamamlamıştır. Hikmet Tuğsuz burcu akrep, boyu 1.93 m ve kilosu 98 kg’dır. İlkokul 4. sınıfta, spor ayakkabısı ödüllü bir yarışmaya katılmasıyla sporla tanıştı.

Başarılı olduğunu gören antrenörler kendisini atletizme yönlendirdi. Aktif olarak yaptığı sporu bıraktıktan sonra Milli Takım antrenörlüğüne başlayan Hikmet Tuğsuz, sporcu kontenjanıyla dahil olduğu üniversiteyi tamamlamış ve Avrupa Şampiyonalarına katıldı.

Hikmet, milli takım antrenörü Ertuğrul Oğulbulan tarafından decatlon branşına yönlendirildi. Bu branşta yıllarca geçilmedi ve şampiyon oldu. Atletizmin bir branşında dereceleri var ve hentbol, futbol, triatlon, voleybol branşlarında da takımda oynadı. 10 branşı arka arkaya yapabilme yeteneğine sahip olduğunu ifade ediyor.

Atletizm alanında ‘Deli Hikmet’ olarak anılan Hikmet Tuğsuz, arkadaşlarının önerisiyle Survivor’un kendisine göre bir parkur olduğunu düşünmüş ve başvuruda bulunmuştur.

Yemek seçmediğini ve yörük çocuğu olduğunu vurgulayan Hikmet Tuğsuz, Torosların ruhu ile Yunan yarışmacılara meydan okuyor.

Şu anda da Kırkpınar başpehlivanları Ali Gürbüz, Okan Acar, Ertuğrul Dağdeviren, Bayram Arslantaş gibi değerli sporculara antrenörlük yapıyor.

Hikmet Tuğsuz, Survivor’a katılmasıyla ilgili ise şunları söyledi. “Bana atletizmde Deli Hikmet derler, kimsenin yapamadığını yaptığım için, senin yerin orası diyerek beni gaza getirdiler ben de geldim. Survivor’da her şey bana göre, beni zorlayacağını düşünmüyorum. Gözümün gördüğü her şeyi yapabilirim. Buradan giderken beni hiçbir şey üzmez. Zaten uzağız. Yemek olarak her şeyi yiyebilirim, aç kalacağımı düşünmüyorum. Ben yörük çocuğuyum, Toroslar’ın ruhu ben de oldukça Yunanlılar vız gelir.”