ozan-dolunay-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac
Adı Soyadı Mehmet Ozan Dolunay
Yaşı 26 (17.02.1991)
Boyu 1.79 m
Kilosu 76 kg
Göz Rengi Yeşil
Burcu Kova
Eğitim Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Ozan Dolunay, 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Enka Lisesi ve Cleveland Highs High School’dan mezun oldu. Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü okurken bir yandan da Craft Oyunculuk Atölyesi’nde İpek Bilgin, Çağ Çalışkur ve Bahar Kerimoğlu gibi isimlerden oyunculuk eğitimi aldı.

Halen Craft Tiyatro’da sahnelenmekte olan Killology oyunuyla ilk kez sahneye çıkan Ozan Dolunay, Üstün Akmen Ödülleri ve Afife Jale Ödülleri’nde “En iyi genç yetenek” dalında aday gösterilmiş, Üstün Akmen En İyi Genç Yetenek Ödülü’nü almaya hak kazanmıştır.

İlk kez 2015 yılında Tatlı Küçük Yalancılar’da Barış karakteriyle kamera önüne geçen Ozan Dolunay, Yüksek Sosyete (Mert) dizilerinden sonra ilk başrol deneyimiyle Lise Devriyesi’nde (Yiğit) rol almıştır.

Daha sonra Oyunbozan adlı dizide usta oyuncularla rol alan Ozan Dolunay ilk çıkışını başrollerini Engin Öztürk ve Hazar Ergüçlü’nün paylaştığı Yüksek Sosyete dizisi ile sağlamıştır. Dizide Mert karakterine hayat vermiştir.

2018 yılı yaz sezonuna gelindiğinde Show TV’de yayına başlayan Darısı Başınıza dizisinde rol almaya devam etmektedir. Dizide Elif Doğan, Devrim Yakut, Özgün Karaman, Açelya Topaloğlu, Nergis Kumbasar, İbrahim Kendirci, Sevinç Erbulak gibi isimlerle beraber rol almaktadır.
2019 yılının yeni dizisi Zalim istanbul dizisinde Cenk karekterini canlandıracaktır.Avşar filmin üstlendiği dizi önceki adı “Artvinli” yeni adı ise “Zalim İstanbul” olarak açıklandı.

Dizileri:

2015 Tatlı Küçük Yalancılar
2016 Oyunbozan
2016 Yüksek Sosyete
2017 Lise Devriyesi
2018 Darısı Başımıza