Adı Soyadı Berker Güven
Yaşı 24 (07.09.1994)
Boyu 1.80 m
Kilosu 77 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu Başak
Eğitim İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü
Sevgilisi yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Berker Güven, 1994 yılında İzmir’de doğmuştur. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünü tamamlamıştır. Yakışıklı oyuncu Berker Güven’in boyu 1.80 m ve kilosu ise 77 kg’dır.
İlk oyunculuk deneyimini 2017 yılında gösterime giren Babam filminde yaşayan Berker Güven; Çetin Tekindor ve Melisa Şenolsun ile başrolü paylaştı.2016 ve 2018 yılları arasında yayınlanan televziyon dizisi Vatanım Senisin’de Halit Ergenç, Bergüzar Korel, Miray Daner, Pınar Deniz, Celile Toyon Uysal, Onur Saylak, Boran Kuzum, Senan Kara, Baki Davrak ve Ufuk Bayraktar ile birlikte rol almıştır.
Daha önce ismi Artvinli olarak açıklanan Avşar Filmin yeni dizisinin ismi Zalim İstanbul olarak açıklandı. Yeni Dizide Berker Güven; Nedim Karekterini canlandıracaktır. Dizideki diğer oyuncular ise şu şekildedir: Mine Tuğay,Ozan Dolunay, Fikret Kuşkan, Simay Barlas, Deniz Uğur, İdris Nebi Taşkan, Sera Kutlubey, Bahar Şahin ve Zeynep Tuğçe Bayat’dır.
Son olarak 22. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri’nde Yen adlı tiyatro oyunundaki performansıyla Üstün Akmen Genç Oyuncu Ödülü’nü almıştır.