Adı Soyadı Mustafa Mert Koç
Yaşı 24 (19.04.1994)
Boyu 1.83 m
Kilosu 80 kg
Göz Rengi Ela
Burcu Koç
Eğitim Atılım Üniversitesi
Sevgilisi Elif Doğan
Doğum Yeri Ankara

Biyografisi

Mustafa Mert Koç, 1994 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Üniversite eğitimini Atılım Üniversitesinde tamamlamış ardından oyunculuğa olan ilgisi sayesinde Tiyatro ve Sinema eğitimi almaya karar vermiştir.

Oyunculuğa olan merakının yanında spora da oldukça merakı olan Mustafa Mert Koç, Türk Telekom Basketbol takımında uzun bir süre yer almıştır. Sakatlanması sonucunda basketbolu bırakmak zorunda kalmıştır.

Adını ilk olarak sosyal medya hesapları ile duyuran Koç, yaptığı paylaşımlar ile kısa sürede binlerce kişi tarafından sevilerek takip edilmeye başladı. Kıvanç Tatlıtuğ’a benzeyen ve bazıları tarafından onun tahtını elinden alacağını öne sürdükleri Mustafa Mert Koç, oyunculukta da başarılı olduğunu oyunculuk kariyerine başlar başlamaz göstermiş oldu.

Mustafa Mert Koç, ilk olarak Yeter adlı dizide rol alarak oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. Ardından Hayat Bazen Tatlıdır dizisi ve Kolpaçino 3. Devre filminde rol alarak ekranların tanınan ismi haline gelmiştir. Mustafa Mert Koç’un sosyal medya hesabında yaklaşık 1 milyona yakın takipçisi olmuştur.