kardes-cocuklari-nur-fettahoglu-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac-burcu-nedir
Adı Soyadı Nur Fettahoğlu
Yaşı 39 (12.11.1980)
Boyu 1.69 m
Kilosu 54 kg
Göz Rengi Açık Mavi
Burcu Akrep
Eğitim Haliç Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü
Doğum Yeri Duisburg / Almanya

Biyografisi

Nur Fettahoğlu, 12 Kasım 1980 Duisburg, Almanya’da Dünyaya geldi. Nur Fettahoğlu, beş çocuklu Karadenizli bir ailenin dördüncü çocuğudur. Aslen Rize’lidir. Annesi Fatma Fettahoğlu’dur ve babası Sinan Fettahoğlu, SKY Türk’ün haber spikeri Selvinaz Fettahoğlu ablasıdır.

Doğumundan kısa bir süre sonra yurda geri dönen ailesiyle İstanbul‘da yaşamaya başlayan Fettahoğlu, sırasıyla Beşiktaş Lisesi mezun olduktan sonra Haliç Üniversitesi Moda Tasarım bölümünden öğretimini tamamlamıştır. Nur, çeşitli bankalarda görev aldıktan sonra kariyerine Sky Turk‘te borsa spikerliği yaparak devam ettirmiştir. Bu kısa sürecin ardından dizilerde yer almaya başlamıştır, Benden Baba Olmaz ve Gönül Salıncağı’nda roller aldıktan sonra, Kanal D’nin büyük prodüksiyonu Aşk-ı Memnu’da Peykerne çekti. 2 Ağustos 2008 tarihinde borsacı Murat Aysan‘la dünyaevine girmiştir. 7 Nisan 2011 tarihinde ise boşandılar.

2011 yılında Muhteşem Yüzyıl adlı dizide Halit Ergenç, Meryem Uzerli, Okan Yalabık, Ozan Güven, Mehmet Günsür, Selma Ergeç, Nebahat Çehre, Vahide Perçin, Gürbey İleri ile birlikte rol almıştırlar.

Ayrıca Atasay, Luna, Dove gibi firmaların reklam filmlerinde oynamıştır. Kurtlar Vadisi Filistin filminde de Necati Şaşmaz‘la başrolü paylaştı.
Nur Fettahoğlu, Kardeş Çocukları adlı televziyon dizisinde Furkan Andıç, Murat Daltaban, Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Afra Saraçoğlu, Nilay Erdönmez ve Alara Turan ile birlikte rol almaktadır.