ilhan-sen-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-sevgilisi-varmi
Adı Soyadı İlhan Şen
Yaşı 31 (1987)
Boyu 1.89 m
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Yıldız Teknik Üniversitesi
Doğum Yeri Bulgaristan

Biyografisi

İlhan Şen 1987’de Bulgaristan’da doğdu. Henüz 2 yaşında ailesi ile birlikte Istanbula yerlesti. İlk ve orta öğretimini Istanbul’da bitirdi. Yıldız Teknik Üniversitesi, İnşaat Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Modelliğe 17 yaşında basladi. 2008 senesinde Best Model of Turkey yarışmasinda finalist oldu ve ‘En iyi Mayo Modeli’ ödülünü aldi. Bir sene sonra ise bu sefer “Best Model of Turkey” 2009 birincisi oldu. Türkiye’yi Bulgaristan’da gerçeklestirilen “Best Model of the World” yarismasnda temsil etti ve ‘Best Model of Europe’ ödülü ile döndü. Avrupa kariyerine Milan Fashion Week ile basladi. Ilhan 2009 senesinden bu yana ‘Tamer Kurter Model Management’ modeli olarak ulusal ve uluslararası kariyerini sürdürmekte. Ayrıca “Joy Models” tarafından İtalya ve Fransa’da temsil edilmektedir.

Modellikteki başarısının ardından oyuculuk eğitimine başladı. Sırasıyla Bahar Kerimoğlu, Derya Alabora, Levent Dönmez ve Ümit Çırak gibi önemli isimlerle çalıştı. Ömer Can Koçak’ın yönettiği “Perspective” isimli kısa filmin başrolünde oynadı. Film festivallerden ödüllerle döndü.

İlhan Şen tam bir sinema tutkunu hatta bir sinefil. Aynı zamanda hem okuyucu olarak, hem de yazdıkları ile bir edebiyat tutkunu. Bir başka tutkusu ise hayatında olmazsa olmazı spor. Binicilik, kayak, basketbol, futbol öncelikli sporları. Çok iyi bir müzik dinleyicisi olmasının yanısıra gitar çalıyor. İyi derecede İngilizce biliyor.