ece-ozdikici-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-burcu-nedir
Adı Soyadı Ece Özdikici
Yaşı 36 (02.07.1982)
Boyu 1.63 m
Kilosu 49 kg
Göz Rengi Mavi
Burcu Yengeç
Eğitim Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü
Sevgilisi Mert Duyal
Doğum Yeri İzmir

Biyografisi

Sinema ve dizi film oyuncusu. 2 Temmuz 1982 yılında İzmir’de doğdu. 8 yaşında İzmir Devlet Tiyatrosunun açtığı sınavla oyunlarda oynamak üzere çocuk oyuncu olarak seçildi. İzmir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü ve Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Sanatları Bölümü bitirdi.

Üniversite okurken Zeliha Berksoy‘un asistanlığını yaptı. Küçük yaştan beri resim ve tiyatroya merak salan Özdikici, özellikle “Bir Aşk Hikayesi”
dizisindeki rolüyle ilgi odağı oldu. Spor olarak yüzmeyi tercih etmektedir. Son olarak Poyraz Karayel dizisinde “Songül” karakterini canlandırmaktadır. Piyano çalmayı ve İngilizce biliyor.

Ece Özdikici, “Kadın” dizisinde “Doktor Jale Demir”karakterini canlandırdı. Jale tıp doktorudur. Kaymakamlıkta çalışan kocası Musa ve oğlu Bora (7) ile birlikte yaşar ama artık bu evlilikten ve bu hayattan kurtulmak istemektedir. Hayat koşuşturması içinde alamadığı
uzmanlığı almak ve kendini mesleğine adamak ister. Hayatının aşkı Sinan’ın meşhur bir doktor olarak çalıştığı hastaneye tayin edilmesi ise bir başka beklenmedik gelişmedir.