berrak-tuzun-atac-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir
Adı Soyadı Berrak Tüzünataç
Yaşı 34 (02.11.1984)
Boyu 1.74 m
Kilosu 56 kg
Göz Rengi Mavi
Burcu Akrep
Eğitim İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi
Sevgilisi Birkan Sokullu
Doğum Yeri Yalova

Biyografisi

2 Kasım 1984 tarihinde Yalova’da doğan Türk sinema ve dizi dünyasının önemli oyuncularından olan Berrak Tüzünataç, aynı zamanda model kimliğiyle de tanınmıştır. 2000’li yıllarda başlayan aktif kariyerine bugün diziler ile devam ettiren Berrak Tüzünataç aynı zamanda sinema filmlerinde de yer almaktadır.

İlk ve Orta eğitimini yaşadığı yer olan Yalova’da tamamlayan Berrak Tüzünataç, liseye Koç Özel lisesinde devam etmiş ve burada tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesinde İşletme Fakültesinde okuyan Berrak Tüzünataç mezun olduktan sonra Number One TV ekranlarında sunuculuk yapmaya başlamıştır.

Sinema dünyasına girişi Beyza’nın Kadınlarında sergilediği Figen rolü ile olsa da asıl çıkışını küçük bir rol de olsa Organize İşlerde yer aldığı Ebru karakteri ile sağlamıştır. Bir dönem Kanal D ekranlarında yayınlanan Ödünç Hayat ve Elveda Rumeli dizilerinde de yer alan oyuncu bu dizide Vahide karakterini canlandırmış ve büyük bir beğeni toplamıştır.

Aktif kariyeri boyunca yer aldığı sinema filmleri 2005 yılında Beyza’nın Kadınları ile başlamış aynı tarihlerde Organize İşler filminde yer almıştır. 2009 tarihinde Ejder Kapanı filminde Ezo karakterini canlandıran Berrak Tüzünataç, 2009 tarihinde Kıskanmak filminde Mükerrem 2010 tarihinde Bir Avuç Deniz filminde Deniz Demirci ve 2013 tarihinde Çanakkale Yolun Sonu filminde Behice karakterine hayat vermiştir.

Dizi kariyerine bakıldığında Ödünç Hayat, Affedilmeyen, Elveda Rumeli, Bu Kalp Seni Unutur Mu, Ezel, Son ve Muhteşem Yüzyılda oynamıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *
You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>