barıs-arduc-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-boyu-kac
Adı Soyadı Barış Arduç
Yaşı 32 (09.10.1987)
Boyu 1.82 m
Kilosu 80 kg
Burcu Terazi
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Ekol Drama Oyunculuk Eğitimi
Doğum Yeri İsviçre

Biyografisi

Barış Arduç, İsviçre’nin Scherzingen şehrinde 9 Ekim 1987 tarihinde doğup büyümüş daha sonra ailesiyle beraber Türkiye’ye kesin dönüş yapmışlardır. İlkokul eğitimini Sakarya Gölcük’te tamamlayan daha sonra Ortaokulu Bolu’da okuyan Arduç; ise son sınıftayken ailesiyle beraber İstanbul’a taşınmıştır. Liseden mezun olduktan sonra Kayserispor Akademisi’ni kazanarak ilk yıl devam etmiş ancak okula adapte olamadığı için İstanbul’a geri dönmüştür. Aktif bir şekilde dalgıçlık, futbol, basketbol, hentbol, yüzme gibi birçok spor dalıyla uğraşmıştır.

Türkiye Sualtı Sporları federasyonuna bağlı olan Şile’deki sahilde 8 yıl cankurtaranlık yapmıştır; sonrasında İlk kez dizilerde oynamadan önce bir klipte oynamıştır daha sonra dizilerde oyunculuğa başladı. Paramparça isimli klipte başarılı bir çizgi çizdi. Ayla Algan ile tanışan Barış Arduç Ekol Drama da oyunculuk eğitimi alarak oyunculuğa adım atmıştır. Sadri Alışık tiyatrosunda transfer eğitimi almasından sonra; sonra 2011 yılında Dinle Sevgili ve Küçük Hanımefendi gibi dizilerde rol almıştır.

Benim İçin Üzülme dizisi ve Bugünün Saraylısı dizilerinde de rol alarak oyunculuk yönünü geliştirmiştir. 2014 Kasımda vizyona giren Deliha adlı sinema filminde rol alan Barış Arduç şu sıralar Star TV’de yayınlanmakta olan Kiralık Aşk dizisinde Ömer İplikçi karakteri ile başrol oyuncusu olarak devam etmektedir. Barış Arduç 2015 yılında Derimod firmasının da reklam yüzü olarak; reklam hayatına adım atmıştır. Barış Arduç 1.82 cm , boyunda 82 kg ağırlığındadır. Terazi burcu olan oyuncu oldukça çekici özelliklerini terazinin özelliklerinden almış.

Oyunculuğunun yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine duyduğu hassasiyetle de tanınan Barış Arduç, bu sebeple birçok sosyal sorumluluk projesine destek vermektedir.

Aldığı Ödüller

2015 – Cypaparazzi KKTC En İyiler Ödülleri. En İyi Erkek Oyuncu(Dizi).
2015 – 4. Kristal Fare Ödülleri. En İyi Erkek Oyuncu(Dizi). Kiralık Aşk
2015 – Elele Kadın Ödülleri. İlham Veren Erkek.
2015 – İTÜ İşletme Mühendisliği Sosyal Medya Ödülleri. En İyi Erkek Oyuncu(Dizi). Kiralık Aşk
2015 – 42. Altın Kelebek Ödülleri. En Yakışan Çift. Kiralık Aşk(Defne-Ömer).