kardes-cocuklari-ayca-bingol-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac
Adı Soyadı Ayça Bingöl
Yaşı 44 (16.01.1975)
Boyu 1.63 m
Kilosu 57 kg
Göz Rengi Ela
Burcu Oğlak
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Ayça Bingöl, 16 Ocak 1975 yılında İstanbul’da doğdu. Lise eğitiminin ardından İTÜ Kimya bölümünü kazanan Bingöl, birinci yılın sonunda oyuncu olmak istediği için okulu bırakıp konservatuara hazırlandı.

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümünden mezun olan Bingöl, öğrencilik yıllarından itibaren tiyatro oyunlarında rol almaya başladı. Ayça Bingöl, 2010 yılında yayınlanan “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” adlı dizide canlandırdığı Cemile karakteri ile adını duyurdu.

2014 yılında Benim Adım Gültepe adlı televziyon dizisinde Mete Horozoğlu, İlker Kızmaz, Ekin Koç, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş, Hakan Karsak, Şafak Başkaya, Burak Dakak ve Efe Akercan ile birlikte rol almıştır. Dizi 7 bölüm sürmüş ve yayından kaldırılmıştır.

2016 yılında Babam ve Ailesi adlı dizide Bülent İnal, Ceyda Düvenci, Caner Şahin, Sera Kutlubey, Sercan Badur, Doğa Zeynep Doğuşlu ve Erdem Akakçe ile birlikte rol almıştır.

Oyunculuk dışında film ve dizilerde seslendirme yapan Ayça Bingöl’ün diğer dizileri ise şu şekildedir: “Utanmazlar”, “Sonsuz”, “Ay Büyürken Uyuyamam”, “Benim Dünyam” gibi birçok yapımda rol aldı.

Kardeş çocukları adlı televziyon dizisinde Furkan Andıç, Murat Daltaban, Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Nilay Erdönmez ve Alara Turan ile birlikte rol almaktadır.