ahsen-eroglu-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac
Adı Soyadı Ahsen Eroğlu
Yaşı 25 (27.10.1994)
Boyu 1.60 m
Kilosu 49 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu Akrep
Eğitim Ege Ünivesitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu
Doğum Yeri Çorlu

Biyografisi

Ahsen Eroğlu, 26 Mayıs 1993 tarihinde Tekirdağ Çorlu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Spora son derece meraklı olan ve bu anlamda küçük yaşlarından itibaren spor eğitimleri alan Eroğlu, zaman içerisinde ailesinin de yönlendirmesi ile birlikte okul yıllarında tiyatro anlamında aktif bir şekilde kendisini geliştirme yoluna gitmiştir.

Başarılar ile devam eğitim hayatında lise yıllarının noktalanması ile birlikte Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nu kazanmıştır ve ayrıca kendisini çok daha fazla oyunculuk üzerine yönlendirme yoluna gitmiştir. Genç isim, güzelliği ile de kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkmıştır.

Ahsen Eroğlu, Yedigün ve Tadım reklam filmlerinde oynamış ve televizyon ekranlarında görülmeye başlamıştır.  İlk dizi projesinin ardından güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile çok ciddi anlamda fark yaratan Eroğlu, sonrasında ise 2015 yılında Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosuna dahil olarak bir anda çok büyük bir ilgi odağı olmuştur. Dizide Meleki Hatun karakterine hayat vermiştir ve çok sevilmiştir.

2016 yılında başlayan ve kısa zaman içerisinde sevilen bir dizi haline gelen Anne dizisi kadrosuna davet edilen Ahsen Eroğlu, bu dizide Duru karakterine hayat vererek izleyici karşısına çıkmış ve çok ciddi anlamda fark yaratmıştır.

Dram projesi olarak dikkat çeken bu dizide kendisi ile birlikte Vahide Perçin, Cansu Dere, Beren Gökyıldız, Gonca Vuslaterive Alize Gördüm gibi isimler yer almıştır.