kardes-cocuklar-Afra-Saracoglu-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac
Adı Soyadı Afra Saraçoğlu
Yaşı 21 (02.12.1997)
Boyu 1.70 m
Kilosu 48 kg
Göz Rengi Mavi
Burcu Yay
Eğitim Eskişehir Anadolu Üniversitesi
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Afra Saraçoğlu, 2 Aralık 1997 yılında İstanbul’da doğmuştur. Güzel Oyuncu Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde eğitimini sürdürmektedir.Afra Saraçoğlu ilk sinema deneyimini; başrollerini Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay’ın paylaştığı İkinci Şans filminin kadrosunda yer alarak oyunculuk hayatına giriş yapmıştır. Daha sonra 2017 yılında Tolga Sarıtaş ile birlikte başrolü paylaştığı Kötü Çocuk adlı sinema filminde yer almıştır. Afra Saraçoğlu, Pantene reklamında da yer almıştır.

20  yaşındaki oyuncunun ilk ekran deneyimi ise Star Tv ekranlarında yayınlanan; başrolü Nazan Kesal ve Deniz Baysal ile paylaştığı Fazilet Hanım ve Kızları dizisinde Ece karakterini canlandırmıştır.

Kardeş çocukları adlı televziyon dizisinde Furkan Andıç, Murat Daltaban, Mehmet Aslantuğ, Ayça Bingöl, Nur Fettahoğlu, Nilay Erdönmez ve Alara Turan ile birlikte rol almaktadır. Medya’da ve magazin dünyasında güzelliği ile sıkça Adriana Lima’ya benzediği iddaa edilmektedir. ayrıca instagramda 1.4 milyon takipcisi bulunmaktadır.

Afra Saraçoğlu’nun verdiği bir röportajda ”Öpüşmem, sevişmem gibi Türkan Şoray kanunlarınız var mı?” sorusuna şu cevabı verdi: ”20 yaşındayım, asla sevişmem. Bu benim kırmızı çizgim. Ama 5-6 yıl sonra projeye göre fikrim değişebilir.”