halil-ibrahim-goker-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac-burcu-nedir
Adı Soyadı Halil İbrahim Göker
Yaşı 27 (15.08.1992)
Burcu Aslan
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim 9 Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği Bölümü
Doğum Yeri Çorum

Biyografisi

Halil İbrahim Göker, 15 Ağustos 1992 tarihinde doğmuştur. Baba tarafından aslen Çorum’ludur. Ünlü fenomen sosyal medya hesaplarında vine videoları ile ünlü olmuştur. Ayrıca ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. İnstagram hesabında 1.1 milyonluk kitleye ulaşmıştır.

9 Eylül Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği bölümünden mezun olan Halil İbrahim Göker 2015 yılında Sihirbazlık Okulunda Bir Türk ve 2016 yılında Nasıl Yani isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Ayrıca Nasıl Yani adlı filmin senaristliğini üstlenmiştir. 6 ay kamera önü oyunculuk eğitimi almış, günümüzde ise youtube ve instagram üzerinden video paylaşımlarını sürdürmektedir.

Twitter hesabı üzerindende tahminen E-devlet tarafından verilen soyağacı hizmeti nedeni yaptığı açıklamada, 1824 tarihinden bu yana hem anne, hemde baba tarafından Çorum’lu olduğunu, büyük büyük dedelerinin ikisininde isminin Halil olduğunu belirtmiştir.

Halil İbrahim Göker tutmayan vine videolarının da olduğunu söylemektedir. Bu tür vine videolarını profilinde barındırmayıp facebook üzerinde yayınladığını söylemektedir. Vine üzerinde iphone ve samsung galaxy cihazlarının etkilerinden bahseden Göker vine çekmek için iphone cihazının daha etkili olduğunu da söylemiştir.