eylul-ozturk-ozkan-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac-burcu-nedir
Adı Soyadı Eylül Öztürk Özkan
Yaşı 33 (04.08.1986)
Boyu 1.68 m
Kilosu 50 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu İkizler
Eğitim İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı Bölümü
Eşi Barış Kenan Özkan
Doğum Yeri Balıkesir

Biyografisi

Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir’de doğmuştur. Eylül Öztürk ilkokulu Gölcük ve İstanbul’da okudu. Daha sonra annesi belçika’ya öğretmen olarak atandığı için ortaokulu Belçika’da okudu ve bu sayede Flemenkçe, İngilizce ve Fransızca öğrendi. Belçika’nın bir tiyatro grubu seçmelerine katıldı ve 5 yıl boyunca bu grupla beraber çeşitli oyun ve projelerde yer aldı.

Türkiye’ye geldiğinde İstanbul Adnan Menderes Anadolu Lisesi’ni kazandı fakat bu okulun yabancı dil bölümü açılmayınca geçici olarak Yeşilköy Anadolu Lisesi’ne transfer oldu ve okulun müzik gruplarına dahil oldu.
İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı bölümünü okurken de müzik ve oyunculuk hayatına devam etti, yine lise yıllarındaki gibi bir çok grupda solist olarak çalıştı ve sahnelere dahil oldu. Aynı zamanda dizi ve kliplerde yer alıdı ve bunun yanında yerel bir TV kanalında uzun bir dönem sunuculuk yaptı, .

2014 yılının başında Knorr Çabuk Çorba’nın sosyal medya ve televizyon ekranlarındaki reklamlarında oynadı. Radyo jingle’ları ve reklam müzikleri seslendirdi.

Sosyal medya ile tanışması ile beraber çektiği kısa videolar ile yüzbinlerce kişiye hitap etmiş ve sosyal medya fenomeni haline gelmiştir. Twitter’ın video uygulaması Vine ile yaptığı paylaşımları Memeli Mestan rumuzu ile yaparak sosyal medyada büyük bir etki uyandırdı. Eylül Öztürk, şu anda instagram’da 1.6 milyonluk kitleye ulaşmış ve sevilen bir fenomen haline gelmiştir.

Ebru Öztürk, 2014 yılında, Beyazıt Öztürk’ün uzun yıllardır sürdürdüğü Beyaz Show isimli talk show programına, daha önce 3 Adam adlı programın sunucuları Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak için yazdığı “3 Adam” isimli parçası ile konuk oldu.

2014 yılında TRT televizyon kanalında yayınlanan Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek adlı programda ekranlar karşısına geçti.

Ebru Öztürk’ün Yer Aldığı Projeler :

-Beyaz Show (Skeçler)
-Tipsizler (Konuk oyuncu)
-Knorr reklam çalışması (Başrol)
-Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek (Başrol)
-Kim O (Konuk Oyuncu)
-Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı)

Ebru Öztürk’ün Film ve Dizileri :

2015 – Yusuf Yusuf (Neriman) (Sinema Filmi)
2014 – Tut Sözünü (Sinema Filmi)
2014 – Azem: Cin Karası (Sinema Filmi)