aykut-elmas-kimdir-nerelidir-burcu-nedir-sevgilisi-varmi
Adı Soyadı Aykut Elmas
Yaşı 28 (15.02.1991)
Burcu Kova
Eğitim Ege Üniversitesi Halkla İlişkiler
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Kütahya

Biyografisi

1991’de Kütahya’da dünyaya gelmiş olan Aykut Elmas’ın annesi ev hanımı iken babası memurdur. Ailenin ikinci çocuğu olan Aykut Elmas lise eğitimini Kütahya’da Tavşanlı Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında ise İzmir’de bulunan Ege Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler bölümünü kazandı ve şimdilerde burada 3. sınıfta okumaya devam etmektedir. Yalnızca dünyanın diğer ülkelerinde değil aynı zamanda Türkiye’de de çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Vine isimli uygulamanın en fazla bilinen isimlerinden bir tanesi olarak bilinmeye başladı. Arkadaşı Volkan’ın ona Vine videolarını izletmeye başlaması sonrasında ise arkadaşları Uğur Can Akgül ve Halil İbrahim Göker ile birlikte birbirinden farklı Vine videoları çekmeye başladı.

Bu uygulama içerisine girdiği ilk günden bu yana çok ciddi bir takipçi sayısına erişmiş olan Aykut Elmas, böylece Türkiye’de en sevilen karakterler arasında kendine yer bulmayı da başarmış oldu. Herhangi bir oyunculuk eğitimi almamış olmasına rağmen bu eğitimi alan kişilerden çok daha başarılı bir şekilde birbirinden farklı videoları çekmeye başladı. Şimdilerde 170 binin üzerinde takipçi sayısına sahip olan Aykut Elmas, her seferinde birbirinden farklı tarzlarda Vine videoları çekmeye devam ediyor. Aykut Elmas genel olarak en güncel konuları inceleyerek bunları kendine özgü espri anlayışı ile video haline getirmeyi tercih ediyor. Bu videoların bir kısmını tek başına çekerken bir kısmını ise yine Vine dünyasında en bilinen isimler ile birlikte çekiyor.

Tek başına çekmiş olduğu videoların bir diğer özelliği ise içerisinde canlandırmış olduğu karakterlerin her birinin özelliklerini doğru şekilde canlandırabilmesi. Böyle olunca da insanlar onun Vine videolarını izlerken çok büyük bir keyif alıyor. Onun özellikle de komedi alanındaki başarısı ise şimdilerde TRT’nin dikkatini çekmiş durumda. Kısa süreli komedi videoları çekmesi adına görüşmeler yapan Aykut Elmas, böylece daha öncesinde aklında hiç olmayan oyunculuk alanında kariyer yapmaya başladı. Videolarının neden bu kadar başarılı olduğu sorulduğu zaman öncelikli olarak her bir karakteri iyice özümsedikten sonra bunları canlandırması olduğunu söylüyor. Aykut Elmas’a göre önemli olan videoların ne kadar izlendiğinden ziyade almış olduğu geri dönüşler. Böylece insanların istedikleri tarzda videoları çekmeye devam ediyor.