aleyna-dalveren-kimdir-nereli-boyu-kilosu-burcu-yasi-vikipedi
Adı Soyadı Aleyna Dalveren
Yaşı 23 (03.07.1996)
Boyu 1.68 m
Kilosu 61 kg
Göz Rengi Siyah
Burcu Yengeç
Eğitim Nişantaşı Üniversitesi’nde Sinema ve Televizyon Bölümü
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Sesi ve fiziğiyle kısa sürede müzik piyasasının en çok aranan isimlerinden biri olan Aleyna Dalveren, birbirinden keyifli başarılı şarkılarıyla da adından söz ettiriyor. Aleyna Dalveren müzikseverlerin ilgisini her geçen gün çekmeye devam ediyor. Peki Aleyna Dalveren kim, nereli, boyu, kilosu? Aleyna Dalveren, 3 temmuz 1996 İstanbul’da doğmuştur. Nişantaşı Üniversitesi’nde eğitim hayatını sürdürmekte olan Aleyna Dalveren; pop şarkıları ile büyük beğeni kazanmıştır. Şarkıcılığın yanı sıra oyunculukta yapan Aleyna Dalveren ilk tv deneyimini henüz 5 yaşında iken Yataş reklamı ile gerçekleştirmiştir. Aleyna Dalveren, ‘Arka Sokaklar’ ve ‘Umutsuz Ev Kadınları’ dizilerinde oynadı. İlk olarak ‘Bugün Ne Giysem’ yarışmasına katılarak güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Aleyna Dalveren, 2014 yılında ‘Hastam Çok’, ‘Havam Yerinde’ adlı şarkılarıyla müzik piyasasına adım atmıştır ve diğer şarkıları; Giden Gider, Enerji isimli sarkılarıdır. Müzisyen bir ailede yetişen Aleyna Dalveren, Avşa Dalveren isminde bir ablası vardır. Dans etmeyi, spor ve yüzmeyi çok sevdiğini belirten Aleyna Dalveren, ayrıca alışveriş yapmayı çok sevdiğini dile getirmiştir. Son olarak Türkiye’nin Selena Gomez’i olarak anılmaktadır.

khontkar-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac-gercek-adi-ne-burcu-nedir
Adı Soyadı Onur Dinç
Yaşı 28 (1991)
Göz Rengi Kahverengi
Eğitim Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü
Doğum Yeri İzmir

Biyografisi

Khontkar, 1991 yılında İzmir’de doğmuş bir rap şarkıcısıdır. Khontkar gerçek adı ne? sorusunun cevabı ise Onur Dinç’tir Ancak Onur Dinç sahne ismi olarak Khontkar ismini kullanmaktadır. Kendisine çevresindekiler Khontkar dediğini dile getirmiştir. Küçük yaşlarda rap’i benimsemiş ve kaliteli müziklere imza atmıştır. İlk kayıtlarını 2004 yılında gerçekleştirdikten sonra bir kaç oluşumda yer aldı. Bir yandan müzik teorisi eğitimi alırken diğer yandan 2008 yılında kendi ev stüdyosunu kurdu. Khontkar tarz olarak trap müzik temsilcisi denilebilir. Khontkar, hip hop’ın bir türü olarak açıklayabileceğimiz trap müziğin Türkiye’de ilk akla gelen isimlerinden biridir. 2012 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Teknolojileri Bölümü’nü kazanan Khontkar, 2010 yılında ‘Crimeland’ adını verdiği bir albüm yayınlamıştır. Okul hayatından sonra ise kendine ait şarkılarını internet üzerinden ücretsiz yayınlamaya devam etmiştir. 2015 yılında ‘WHOISTHAT’ adında İngilizce sözlerden oluşan bir EP yayınlamıştır. ‘WHOISTHAT’ EP’sini ise ‘NOBODI’ adlı albüm takip etmiştir. Geçtiğimiz günlerde Ezhel’in gözaltına alınmasından sonra kendisi ve Young Bego adlı bir başka müzisyenin de gözaltına alındığı iddia edilmesinden sonra bir anda gündeme oturmuştur. Sosyal medya kullanıcıları Khontkar’ı sıklıkla aratmış ve sosyal medya üzerinden #FreeKhontkar adlı bir hashtag ile kendisine destek kampanyası başlatılmıştır ve şuanda instagram’da 176 bin takipçisi vardır.

ceza-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac
Adı Soyadı Bilgin Özçalkan
Yaşı 42 (31.12.1976)
Boyu 1.71 m m
Kilosu 70 kg
Burcu Oğlak
Göz Rengi Kahverengi
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Ceza, 31 Aralık 1976 tarihinde Üsküdar’da dünyaya geldi fakat nüfus cüzdanında 1 Ocak 1977 olarak kayıt edilmiştir. Küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Ceza takma adını atışmalarda rakiplerin ve seyircilerin cezamız geldi demelerinden ötürü bu ismi almıştır. Public Enemy grubundan çok etkilendiğini söyleyen Ceza, sert sözlerin raple dışarıya nasıl vurulduğunu görüp kendine takma isim olarak Fatalrhymer da ekleyip Ceza a.k.a Fatalrhymer oldu. Bu arada eğitimini tamamlayıp iş hayatına atıldı. Bir elektrik teknisyeni olarak bir yandan iş hayatına devam eden Ceza bir yandan da rap hayatına hız verdi. Hem işin hem rapin bir arada gitmediğini gören Ceza teknisyenlikten istifa etti ve kendini tamamen rap müziğe adadı. Kendisi gibi rap müzisyeni ve ayrıca beatmaker olan Roka (Elif Özçalkan) ile evlidir.

1995 – 1996 yılında Uslanmaz Çocuklar Senfonisi(U.C.S) grubunu kurdu. Grup kapanınca 1997 – 1998 yılında konserler verdi. Nefret 2000 yılında Hammer Müzik’le anlaşıp Meclisi Ala – İstanbul albümünü çıkardı. 2001 yılında Anahtar albümü geldi. Albümle aynı adı taşıyan parçaya profesyonel bir video klip çekildi. Bu albümle çok iyi bir çıkış yakaladı.

Ceza en büyük çıkışlarından birini de 2004 yılında gerçekleştirdi. En büyük rock müzik organizasyonlarından biri olan RockIstanbul’da sahne almasının yanı sıra popüler müziğin önemli isimlerine rap vokalleriyle katılma başarısını gösterdi.

bulent-ersoy-kimdir-nerelidir-kac-yasindadir-burcu-nedir
Adı Soyadı Bülent Ersoy
Yaşı 67 (09.06.1952)
Boyu 1.71 m
Kilosu 83 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu İkizler
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Bülent Ersoy 9 Haziran 1952 tarihinde, İstanbul’da doğdu. Sanat hayatına özel müzik dersleri alarak başladı. Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle ilgilenmeye başlayan Bülent Ersoy, İstanbul Konservatuvarına 2 ay devam etmiştir. Hocası Süheylâ Altmışdört Bülent Ersoy’un konservatuvara 2 ay devam ettiğini ve sonra bıraktığını açıkladı. Eğitimi süresince Melahat Pars ve Rıdvan Aytan gibi üstadlardan özel dersler almıştır. Konservatuvardan mezun olduğunda, aldığı akademik terbiye vasıtasıyla müzikal tecrübelerini geliştirme fırsatı bulmuş ve sahneye ilk adımını 1970 yılında Fıstıkağacı, Üsküdar’da, bugün Oya Düğün Salonu olarak bilinen, dönemin ilk aile gazinolarından birisi olan Özlem Aile Gazinosu’nda attı.

Sunar Konser Bürosu-Fikret Torun tarafından düzenlenen ses yarışmasına katılarak bu yarışmada birinciliği kazanarak ve 1000 lira para ödülü almıştır. Akabinde bu gazinoda üç ay kadar assolist olarak çalışmış, 1971 yılında ilk 45’liği Lüzûm Kalmadı-Neye Yarar Gelişin, Saner Plak’tan çıktı. Sanatçı bu 45’liğinde söz ve müziği Muzaffer Özpınar’a ait “Lüzûm Kalmadı” ve “Neye Yarar Gelişin” adlı eserleri seslendirmiştir.

hande-yener-kimdir-nerelidir-boyu-kac-kilosu-kac
Adı Soyadı Makbule Hande Özyener
Yaşı 48 (12.01.1973)
Boyu 1.63 m
Kilosu 54 kg
Göz Rengi Ela
Burcu Oğlak
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Asıl adı Makbule Hande Özyener olan Hande Yener, 12 Ocak 1973 yılında doğdu. Hande Yener, söz yazarı ve besteci kimliğiyle Türk pop müziğinin son yıllarda yetiştirdiği en büyük isimlerden biridir.

Liseyi İstanbul’da bitiren Yener, okulun bitmesinin ardından evlendi ve Çağın adında da bir oğlu oldu. 2 yıl süren evliliği sonrasında eşinden boşanan Hande Yener giyim mağazasında yarı zamanlı satış elemanlığı yaptığı sırada, ünlü şarkıcı Hülya Avşar ile tanıştı. Hülya Avşar’ın da yardımıyla Sezen Aksu ile tanışma fırsatı yakaladı ve 1992 yılında minik serçe lakaplı sanatçı Sezen Aksu’nun asistanlığını yaptı. Sonrasında Cem Özer’in programlarında şarkı söylemeye başladı. 2000 senesinde ”Senden İbaret” adlı ilk albümünü piyasaya çıkardı. 2007’de çıkardığı ”Nasıl Delirdim” albümü sayesinde tanınmaya başladı. Ünlü şarkıcı en son olarak 2011’de ”Teşekkürler” isimli albümünü piyasaya sürdü.

ebru-yasar-kimdir-nerelidir-kac-yasindadir-kac-yasindadir-boyu-kac
Adı Soyadı Ebru Yaşar
Yaşı 40 (08.08.1978)
Boyu 1.66 m
Kilosu 57 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu Aslan
Doğum Yeri Ankara

Ebru yaşar, Ağrı kökenli memur bir ailenin çocuğu olarak 8 Ağustos 1977’de Ankara’da doğdu. Liseyi bitirdikten sonra İstanbul’a geldi ve müzik hayatına başladı. İTÜ Türk Sanat Müziği Bölümü’nden mezun oldu. 1995 yılının Mayıs ayında Ebru Yaşar Bu Sahilde adlı ilk albümünü Burhan Çaçan’ın şirketinden piyasaya çıkardı. İkinci klip “Vurulur Düşlerim” şarkısına çekildi.

1999 yılının Şubat ayında İbrahim Tatlıses’in yardımıyla Ebru Yaşar “Seni Anan Benim İçin Doğurmuş” adlı şarkısını piyasaya sürdü. Bu şarkı Türkiye genelinde büyük bir etki yarattı ve sanatçı kendini Türk müzik piyasasında ispatladı. Albüm aynı sene 1 milyon barajını geçerek yılın en çok satan albümü oldu. O zamanlar adı yoğun bir şekilde İbrahim Tatlıses’le anıldı ama iki sanatçı da bu tür yorumları kesinlikle reddettiler ve çok samimi arkadaş olduklarını açıkladılar. 4 sene sonra yani 2003 senesinin Mayıs ayında Yaşar “Aşkımız Buraya Kadar” adlı albümünü çıkardı ve bu albümünden “Aşkımız Buraya Kadar”, Yeminim Var” ve “O Değil” gibi birçok hit şarkıya imza attı.

2006 senesinin Haziran ayında Yaşar “Yeşillenirim” adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar’ın en çok satan albümlerinden biri oldu. 27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı “Seni Seviyorum” adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır. Yeni albümüyle kendinden söz ettiren Ebru Yaşar “Seviyorum Seni” albümünün ikinci klibini hareketli “Eğer” parçasının yeni versiyonuna çekti. Son Olarak Sinan Akçıl imzalı “Kararsızım” adlı şarkıya klip çeken Ebru Yaşar yeni albüm hazırlıklarına da başladı. 24 Haziran 2011 Ebru Yaşar yeni albümü “Delidir” ile müzik dünyasına dönüş yaptı.
Üç dilde (Türkçe, Kürtçe ve Arapça) yorumladığı çıkış şarkısı “Delidir”, üç gün içerisinde elektronik ortamda 57.000 kişi tarafından dinlendi ve izlendi.2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan “Ağlayamıyorum”u yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında “Sanat-ı Ebru” adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır. Aralık 2014 ise sadece dijital platformlarda çıkan “Cumartesi” isimli single çalışmasını yayımlamıştır. 17 Mayıs 2017’de yeni albümü “Haddinden Fazla” çıkartmıştır. Albümün çıkış şarkısı Gülden Mutlu’ya ait “Nasıl Uyuyorsun” kliplendirilmiştir

hakan-altun-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-burcu-nedir
Adı Soyadı Hakan Altun
Yaşı 46 (13.08.1972)
Boyu 1.84 m
Kilosu 78 kg
Göz Rengi Koyu Kahverengi
Burcu Aslan
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Hakan Altun (d. 13 Ağustos 1972, İstanbul), Türk şarkıcı. Meral Altun ve eski bir futbolcu olan Arap Hasan lakaplı Hasan Altun’un oğludur. İlk okulu bitirdikten sonra 1983 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet konservatuarına girdi[2]. İTÜ Sosyal bilimler dalında Master yaptı.

1992-1996 yılları arasında Edirne Türk Devlet Müziği topluluğunda ud çaldı. 1998 askerliğini Ankara’da yaptı. Seda adında bir kız kardeşi vardır.

1998 Aralık ayında “Hakan” adlı ilk albümünü çıkaran Altun, ilk albümünün çıkış parçası olan “Hani Bekleyecektin” ile üne kavuşmuştur. 2000 Eylül ayında “Ağlamak Yok Yüreğim” adlı ikinci albümünü çıkaran Altun’un, ikinci albümünün çıkış parçası “Ağlamak Yok Yüreğim”dir. Bu albümde yer alan “Her Sevda Bir Ölümmüş” adlı şarkısına Şebnem Schaefer ile çektiği video klibi ile ses getirmiştir. 17 Mart 2002 ‘de “Nefesimsin” adlı üçüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası “Teklif Ediyorum”dur.

İkinci klibi ise “Aşkıma Son Şarkım”dır. Üçüncü klibi ise “Nefesimsin”dir. 22 Ekim 2003 tarihinde “Yaralı Bir Aşkın Öyküsü” adlı dördüncü albümünü çıkardı. Albümün çıkış parçası “Bir Telefon”dur. İkinci klibi ise “Kördüğüm”dür. Üçüncü klibi ise “Ayrılık Olmasaydı”idi. Dördüncü klibi ise “Fenalardayım”dır. 7 Ocak 2005’te “Hediye” adlı beşinci albümünü çıkardı. 29 Mart 2006’da “Küstüm Aşklara” adlı altıncı albümünü çıkardı. Aşk, Adam Ve Ayrılık adlı albümünü 2 Ocak 2007’de çıkardı. 21 Aralık 2007’de “Aklın Bende Kalmasın” adlı yedinci albümünü çıkardı. 6 Nisan 2015 tarihinde 13 şarkıdan oluşan Aşk Lütfen Gel albümünü çıkardı.

DİSKOGRAFİ

Hakan (1999) (Bay Müzik)
Ağlamak Yok Yüreğim (2000) (Sindoma Müzik)
Nefesimsin (2002) (Sindoma Müzik/Bora Müzik)
Yaralı Bir Aşkın Öyküsü (2003) (Esen Müzik)
Hediye (2005) (Esen Müzik)
Küstüm Aşklara (2006) (Esen Müzik)
Aşk, Ayrılık ve Adam (2007) (Esen Müzik)
Aklın Bende Kalmasın (2008) (Çınar Müzik)
Tercihimdir (2010) (Çınar Müzik)
Senden Sonrası (2012) (Esen Müzik)
Dedemin İlahileri (2014) (Esen Müzik)
Aşk Lütfen Gel (2015) (Poll Production)

cem-adrian-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-burcu-nedir
Adı Soyadı Cem Filiz
Yaşı 38 (30.11.1980)
Boyu 1.75 m
Kilosu 71 kg
Göz Rengi Koyu Kahverengi
Burcu Yay
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Edirne

Biyografisi

Cem Adrian’ın gerçek adı Cem Filiz’dir. 30 Kasım 1980’da Edirne’de doğmuştur. Yugoslav kökenli bir ailenin ikinci çocuğudur. Babası tüccar, annesi ev hanımıdır. Sesi 4,5 oktavlık bir aralığa sahiptir. Adrian sahne soyadını doğduğu ve büyüdüğü Edirne şehrinin antik çağlardaki ismi olan Hadrianoupolis’ten esinlenerek almıştır.Adrian’ın müzisyenlik yolundaki ilk adımını Fazıl Say’ın arkadaşı olan birine verdiği deneme kaydının Say’a ulaşmasından sonra Bilkent Üniversitesi’ne girerek attı.

2006 yılı sonundaki “Aşk Bu Gece Şehri Terk Etti” albümünün tanıtım konseri performansı ve Hayal Kahvesi konserler dizisi başta olmak üzere Türkiye’nin birçok ilinde verdiği konserlerini, üçüncü albüm projesine kadar devam ettirmiştir. Ayrıca Gökhan Çevir ile çalışmıştır. Bu süre zarfında birçok konser vermiş, canlı yayın ve programa katılmıştır. “Emir” albümünün kayıtları sürerken, 2007 yılı sonunda kayıtlarına başlanan, sadece piyano kullanılarak hazırlanan serinin ilk albümü olan Essentials / Seçkiler – Etnik 2008 yılı Haziran ayında piyasaya çıkmıştır.

simge-sagin-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir
Adı Soyadı Simge Sagın
Yaşı 37 (08.08.1981)
Boyu 1.58 m
Kilosu 48 kg
Göz Rengi Kahverengi
Burcu Kova
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

Simge Sağın ünlü Türk şarkıcıdır. Simge Sağın, 8 Ağustos 1981 yılında Şişli, İstanbul’da doğdu. Müzisyen bir babanın kızı olması hayatının her anında müzikle iç içe büyümesini sağladı.

12 yaşında gitar çalmaya ve besteler yapmaya başladı ve müzikle ilgili çalışmalarının İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi bölümünden mezun olarak devam ettirdi. Okulda Alaattin Yavaşça, Selahaddin İçli gibi pek çok müzisyenle çalışma fırsatı elde etti.

İlk profesyonel deneyimini Zeynep Dizdar orkestrasında kazandı. Daha sonrasında Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalist olarak eşlik etti.

2007 yılında başlayan başrollerinde Vahide Perçin, Talat Bulut, İlhan Şeşen’in oynadığı Annem dizisi için Kıraç ile düet yaptı. “Annem” şarkısı 2010 yılında 818.316 dinlenmeyle dijital ortamda en çok dinlenen 20 şarkı arasına girerek 17. sırada yer almayı başardı. Simge ayrıca Süper FM’in jeneriği gibi pek çok jenerik ve dizi müziği çalışmasında katkıda bulundu.

Ünlüler’in Vokalisti

Daha sonra Gülşen’e dört, Yaşar’a iki ve Serdar Ortaç’a iki sene sahnede vokalist olarak eşlik etmiştir. Birçok jenerik ve dizi müziği seslendirmiştir.

İlk albümünü 2011 yılında Erdem Kınay prodüktörlüğünde çıkarmıştır. Albümün ismi ise “Yeni Çıktı” dır.

2014 yılında prodüktörlüğünü kendi üstlendiği “Bip Bip” adlı ikinci EP albümünü çıkarmıştır. Albümden “Bip Bip (Bayraşa Mix)” adlı şarkısına klip çekmiştir.

Klip YouTube’da 20 milyon üzerinde izlenmeye ulaşmıştır.2015 yılında Ozan Bayraşa prodüktörlüğünde Riff Cohen şarkısı olan Dans Mon Quartier şarkısının sözlerini değişmiş ve “Miş Miş” adlı ilk teklisini çıkarmıştır.

Albümleri

2011 Yeni Çıktı
2014 Bip Bip
2015 Miş Miş
2016 Yankı
2016 Kamera

ezhel-kimdir-kac-yasindadir-nerelidir-burcu-nedir
Adı Soyadı Ömer Sercan İpekçioğlu
Yaşı 28 (01.07.1990)
Boyu 1.68 m
Kilosu 62 kg
Burcu Yengeç
Sevgilisi Yok
Doğum Yeri Ankara

Biyografisi

Sahne adıyla Ezhel (Ais Ezhel) olarak bilinen Ömer Sercan İpekcioğlu 1 Temmuz 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk albümünü 2017 yılının mayıs ayında çıkartan Ais Ezhel, yaptığı müziğin türünü “Anatolian Urban Core/Hip-Hop/Reggae-Dub/Trap” olarak tanımlıyor. Ankara’da yaşadığı mahalle kültürünü şarkılarında yansıtan Ezhel, kısa süre içerisinde milyonlar tarafından dinlenmeye başlandı. Geleneksel kültürle evrensel bir kalite yakalayan Ezhel, küçük yaştan itibaren rap müzikle ilgilenmeye başladı. Rap’in yanında Reggae tarzı müzik yapmaktadır.

Ayrıca gitar, piyano, ney, def ve darbuka gibi müzik aletleri çalmaktadır. Rap hayatına solo olarak başlayan Ezhel, 2008 yılında Keişan ile birlikte yaptığı seri ile adını duyurdu. 2011 yılında Kamufle, Red, Anıl Piyancı, Keişan, Grogi, İndigo, Nomad ile birlikte yaptığı Sekiz adlı şarkısıyla daha geniş kitlelere ulaşmıştır.

Türkçe rapin önemli isimleriyle çalıştıktan sonra 2011 yılında Funk’d up, Dj Suppa ve Aga B ile VooDoo Records’u kurdu.Hiphoplife tarafından desteklenen Freestyle King 2 yarışmasında 16 yarışmacı arasında 1. olmuştur. Son olarak yine Hiphoplife tarafından desteklenen Organize Oluyoruz vol. 2 albümüne “Yaprak Düşerse” şarkısı ile katkıda bulunmuştur.